! ! ! Baka-yaro ! ! !

Slogan twojego forum.

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-08-03 12:50:09

Nirvana_Depresja
Władca
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Devil May Cry

W Japonii w 2002 wydano dwie powieści Devil May Cry, napisane przez Shinya Goikedę i zilustrowane przez Shiro Miwę. Pierwsza, nazwana Devil May Cry Volume 1, została wydana w Japonii jednocześnie z pierwszą grą. Jej fabuła dotyczy przygód Dantego przed wydarzeniami z pierwszej gry. Druga powieść, Devil May Cry Volume 2, wydana została przy okazji wydania drugiej gry, a jej akcja dizeje się po wydarzeniach z pierwszej gry. Wydawca powieści TokyoPop wydał książki w Stanach Zjednoczonych - odpowiednio - w czerwcu i listopadzie 2006.

Zarówno w Japonii, jak i w Stanach Zjednoczonych wydano dwa tomy planowanej trzyczęściowej mangi Devil May Cry 3. Fabuła toczy się rok przed wydarzeniami z gry Devil May Cry 3 i opowiada o tym, jak postacie z gry stały się tym, kim są w grze.

W 2004 kanadyjski wydawca Dreamwave Productions wydał trzy numeru komiksu na podstawie pierwszej gry, lecz zbankrutował w 2005 i komiks nie został kontynuowany[17].

Seria anime nazwana Devil May Cry zadebiutowała na kanale WOWOW w Japonii 12 czerwca 2007. W serii ma się pokazać 12 odcinków[18][19]. Serial produkowany jest przez studio Madhouse, a jego reżyserem jest Shin Itagaki. Bingo Morihashi, jeden ze scenarzystów trzeciej i czwartej gry z serii, znalazł się wśród scenarzystów anime.

Fabuła
Dante przemierza przez wyspę i zamek który znajduje się na niej. Walczy z demonami, aby ostatecznie zmierzyć się z Królem Demonów - Mundusem.

źródło: wikipedia

Wielu już grało, a przynajmniej słyszało o grze Devil May Cry. Ale, czy ktokolwiek zainteresował się tym tytułem w mandze lub anime?
  W chwili obecnej czytam właśnie trzeci rozdział mangi Devil May Cry 3. Tłumaczeniem tej mangi na język polski zajęła się grupa skanlacyjna Onsen Scanlations. Tłumaczenie jest całkiem niezłe. Niestety muszę się przyznać, że mi osobiście niezbyt podoba się manga. Kreska bardziej przypomina amerykańskie komiksy niż mangę. Fabuła również nie pociąga mnie zbytnio. Ciekawa jestem jednak, czy może komuś z Was podpasuje ten tytuł.

http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Stopka forum