! ! ! Baka-yaro ! ! !

Slogan twojego forum.

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-08-17 14:58:07

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Praca w Japonii

Nie jeden z nas chciałby złapać sobie w Japonii jakąś fuchę (właściwie to chyba każdy xD), bo chce tam wyjechać i to raczej nie na króciutki weekend. Niedawno natrafiłam w sieci na bardzo ciekawy artykuł odnoszący się do pracy w Japonii. Naprawdę warto przeczytać. Nie wiedziałam, że tam istnieje aż tyle bezsensownych zawodów xD.

Japonia jest przepełniona pracownikami, którzy nie robią prawie nic. Prawdopodobnie nie potrzebowałeś strażnika przy przejściu dla pieszych, aby przejść na drugą stronę odkąd skończyłeś pięć lat, jednak w Japońskich cichych uliczkach, z dala od boisk szkolnych i placów zabaw znajdziesz... Strażników na przejściu dla pieszych.

   Operowanie zwyczajnego bankomatu powinno być jedną z najprostszych rzeczy na świecie... Jednak nie. Prawie każdy bank w Japonii ma na "wyposażeniu" pewną panią, która pomaga Ci w dokonywaniu transakcji a na wypadek gdybyś zbyt się męczył przy wciśnięciu guzika do windy, czekają na Ciebie panie "windowe" w dosłownie prawie każdym większym domu towarowym. Policjant, który kieruje ruchem, oczywiście jest potrzebny, ponieważ odgrywa bardzo ważną rolę w kierowaniu ruchem w pobliżu placów budowy czy zatłoczonych dróg, ale czy kierowca naprawdę potrzebuje w podmiejskich, albo mało uczęszczanych uliczkach, aż trzech czy czterech starych facetów, którzy będą pokazywać im gdzie jechać, skoro na drodze są światła i wyraźne znaki? Prawdziwym powodem do utrzymywania tych naprawdę niepotrzebnych stanowisk pracy jest danie możliwości już emerytowanych ludzi na zarobienie jakiś małych dodatkowych pieniędzy, a także, niezależnie jak "my" na to patrzymy posiadanie pracy w Japonii, nieważne, jakiej jest bardziej godne niż bycie bezrobotnym.

Stróże

   W mieście Himeji, pewnego Niedzielnego popołudnia, udało się złapać parę starszych mężczyzn kierujących ruchem na każdym skrzyżowaniu w mieście. Zanim przyjechał jakikolwiek samochód, mijały naprawdę dłuuugiee odstępy czasu. Ciekawe czy pilnie stali na straży porządku, czy też czasem zdarzyło im się zamienić słowo?

Panie Windowe

Wiedzieliście, że te Panie kłaniają się ok. 2, 500 tysiąc razy dziennie? Głównym zadaniem windziar jest otwieranie, zamykanie drzwi i zapowiadanie pięter. W tym właśnie miejscu wkrada się pewien paradoks... Czy u nas w Polsce nie rozwiązali tego bardziej innowacyjnie? Przecież w naszym kraju winda sama się otwiera i zamyka, a piętra zapowiada automat:) Ach ta nasza innowacyjność.

Przynieś, podaj

Na pokazach Kyuudo te kobiety, które ledwo widać za łucznikami, siedziały tam cały czas tylko po to, żeby pomóc im ściągnąć kimono z ramion przed oddaniem strzału. No, zapomniałbym... Przynoszą im jeszcze strzały.

Panie Posągi

Kiedy wybierzesz się do wielu już muzeów Japońskich i nagle zdasz sobie sprawę, że prawie w każdym pokoiku, na każdym rogu zawsze gdzieś widzieliście tą elegancko wyglądającą Panią... Nie, to nie znaczy, że pijecie zbyt dużo Jebitsu, one są tam naprawdę. Dodatkowo nie robią nic, nie mówią nic, i wydają się nie wiedzieć niczego na żaden temat, nie interesować się niczym, co je otacza. Te ludzkie straszydła po prostu tam siedzą, cierpliwie przez godziny... Godziny bez żadnego ruchu, ani drgną żadnym kolanem okrytym malutkim kocykiem.

Machacze

Ci bezużyteczni ludzie, są również jednymi z najbardziej wkurzających w całej Japonii. Podczas kampanii wyborczej, możesz być pewien zostania ofiarą ataku audio. Samochody reprezentujące ekipę wyborczą jeżdżą przez wszystkie osiedla, wykrzykując ich polityczną retorykę, na poziomach głośności, które pozostawiają Cię z dzwonami w uszach oraz poczuciem bycia psychicznie sterroryzowanym. Samochody są przepełnione ochotnikami, którzy wychylają się z okien, machając do każdego, kto wpadnie im w oko, dosłownie jak znudzone dzieci na długiej nudnawej wycieczce samochodowej. Kiedy przejeżdżają obok, zakryj uszy rękoma i spójrz na nich ze złością, żeby dowiedzieli się, jacy są wkurzający.

Agenci Nieruchomości

Japoński agent nieruchomości jest królem bezużytecznego człowieka w średnim wieku. Jeśli chcesz zarobić dość łatwe pieniądze, po prostu zostań agentem nieruchomości, a dostaniesz miesięcznie od $ 500 do $ 2000 dolarów od swoich klientów, dosłownie za nie robienie, niczego więcej niż pokazanie kilku planów domów.
W rzeczywistości nigdy nie są dostępni, kiedy dzwonisz, a do tego agencja nieruchomości zawsze znajdzie to swoje, "ale", które jest tylko "odrobinę droższe".

Zawsze słyszeliście pewnie, jak świetna obsługa jest w Japonii... Owszem jest to w większości prawdą, jednak. Pracownicy są niezawodnie grzeczni, przybiegają, kiedy tylko dzwonisz, rutynowo biorą nadgodziny, poświęcają się, żeby pomóc klientowi, oraz na pewno podarują Ci jedne z najgłębszych, najbardziej okazujących szacunek ukłonów, jakie kiedykolwiek widziałeś w życiu. Jeśli jednak, będziesz chciał zdobyć informacje na temat produktów, jakie sprzedają, albo upewnić się, że odpowiedni towar trafia do właściwej osoby - możesz się zawieść. Pracownicy w sklepach elektronicznych z reguły są notorycznie niepoinformowani na temat produktów, jakie sprzedają. W sławnym sklepie z elektroniką - Yodobashi Camera, dla przykładu, znajdziecie ludzi, którzy nigdy w życiu nie korzystali z oprogramowania, które sprzedają, nie posiadają nawet komputera, i nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytanie, bez wzywania dwóch czy trzech innych pracowników, którzy tak naprawdę nie mają o tym pytaniu więcej pojęcia, niż ten pierwszy i ostatecznie kończy się to na wzywaniu menadżera, albo telefonie do zaopatrzeniowca.
[Napisał Courso]

źródło: japonia.no-ip

Mnie tam Japonia nadal wydaje się krajem jak z marzeń xD. Poza tym sądzę, że fajnie by było być windziarą. Bym się naoglądała tak dużo ludzi i właściwie to nie musiałabym robić nic męczącego, poza staniem xD. Jeśli bym mogła mieć jeszcze przerwę na papierosa, to by było super ^^.
  A Wy chcieli byście załapać taką dziwną robótkę w Japonii? w ogóle co o tym myślicie? Japońska mentalność naprawdę jest ogromnie odmienna od naszej xD.


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo