! ! ! Baka-yaro ! ! !

Slogan twojego forum.

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-07-23 15:07:05

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Gothic Lolita, albo inaczej GothLoli należy do podkategorii stylu i mody "lolita" (Lolita Fashion), zapoczątkowanej przez młodych Japończyków. Etymologia nazwy jest natomiast bardzo europejska. Drugi człon to zdrobnienie imienia Dolores, które zyskało popularność i zupełnie nowy wydźwięk po wydaniu słynnej "Lolity" Nabokova.

Człon pierwszy – "gothic" – wywodzi się od europejskiego gotyku, dawniej kojarzonego ze strzelistymi katedrami i architekturą, bedący synonimem określenia "subkultura gotycka", która to jest afirmacją mroku i okultyzmu.
Dzięki powieści słowo ''lolita'' kojarzone jest z emanującą świadomą zmysłowością i sexappealem nastolatką.
Styl i moda "lolita" (tj. Lolita Fashion) korzenie mają w epoce wiktoriańskiej (wpływ rokoka). Młode dziewczęta (i chłopcy) ubierają się w rzeczy przypominające te z epoki (zapinane pod szyją bluzki z bufiastymi rękawami, aksamitki, gorsety, kapelusiki, koronkowe suknie z falbanami). Do wszystkiego dochodzą ''stylowe'' parasole, torebki, a nawet... podkolanówki. Nastolatkowie wychodzą w nich do miasta, na zakupy, przyjęcia. Swoim wizerunkiem GothLolis chcą przypominać porcelanowe wiktoriańskie laleczki.
Gothic Lolita jest najbardziej znanym ze stylów podchodzących pod Lolita Fashion, inne to m.in.: Classic Lolita (prezentujący się niezwykle dojrzale i patetycznie) oraz Sweet Lolita (charakteryzujacy się wielokolorowością, cukierkowością i zalotnością).

Styl GothLoli
Gothic Lolita ubiera się w rozmaite kombinacje czerni i bieli. Nie zapomina o koronkowym kołnierzyku. wstążkach, kokardkach i wszelkich delikatnych ozdobnikach, oddających pruderię epoki wiktoriańskiej. Nosi podkolanówki, gorsety, bufiaste bluzki, wszędzie pojawia się mnóstwo koronki i tiulu. GothLolis noszą przeważnie stylizowane na epokowe spódnice z dużą ilością falban i dodatków, uzupełnione o turniurę bądź krynolinę. Oprócz tego nie zapominają o nakryciu głowy – stylowych, małych kapelusikach (bonnetach - zawiązywanych pod szyją) i kapeluszach, po wszelkiej maści woale. Spore znaczenie ma koronkowy parasol (czarny bądź biały), wachlarz oraz torebka, która stanowi element szczególny (często przybiera kształt nietoperza, trumny albo krzyża).
Loli nie zapomina także o akcentach "małej dziewczynki" – często towarzyszy jej pluszowy miś, laleczka (Super Dollfie) lub inna zabawka. Włosy upina przeważnie w dwa kucyki i wymyślne koki. Niejednokrotnie nawiązuje do fryzur z epoki – chociażby wyrafinowanych loków wiktoriańskich lalek z porcelany. Klasycznym kolorem włosów jest czarny lub blond, bardzo rzadko spotyka się odejście od tej reguły. Makijaż nie jest aż tak istotny - grunt to rzęsy podkreślone tuszem, powieki pociągnięte ciemnym eyelinerem oraz delikatny róż na policzkach. Kontrastem dla idealnie białej cery są wyszminkowane na czerwono lub różowo usta.

Historia
Styl Gothic Lolilta zaczął kiełkować w 1998 r., ale jako szeroko pojęta moda funkcjonował dopiero trzy lata później. Już w 2003 r. stał się równorzędnym rywalem stylów popularnych, alternatywą dla młodych, zbuntowanych Japończyków. Największą sławę zdobył w Tokio – przede wszystkim dzięki obecności na muzycznej scenie. Typowy dla formacji uprawiających tzw. visual kei image – szokujące stroje, makijaże i wyzywające zachowania – przykuł uwagę wielu przyszłych fanów GothLoli. W tę estetykę wpisywał się Mana – gitarzysta Malice Mizer – który znacząco pomógł w spopularyzowaniu stylu. Instrumentalista okazał się również znakomitym projektantem. Po odejściu z zespołu założył firmę zajmującą się produkcją ubrań i z czasem wykreował dwie świetne linie ubrań dla estetyki Gothic Lolita: Elegant Gothic Lolita (EGL) i Elegant Gothic Aristocrat (EGA). Ubrania tworzy w klasie unisex – identyczne dostępne są dla kobiet i dla mężczyzn. Inna znana marka to wykreowana w 1999 r. Moi-meme-Moitie. Przełomowymi postaciami dla stylu są również: piosenkarz Kana i grafik Mitsukazu Mihara – twórcy poświęconego modzie i muzyce gotyckiej magazynu "Gothic and Lolita Bible".

GothLoli w kulturze
W Japonii styl Gothic Lolita opanował media i sklepy. Stał się alternatywną, a jednocześnie – elementem kultury masowej. Przewijał się w mangach, grach komputerowych, gazetach, etc. Społeczność gotycka poszerzyła się o GothLoli, a zachód zaczął kopiować liczne japońskie pomysły, wytwarzając własne marki i ubrania. Moda opanowała Stany Zjednoczone i Europę. Jej przejawy niezwykle często obserwowane są na konwentach anime i pop-rockowych koncertach. Wielką miłośniczką stylu jest Courtney Love. Do jego spopularyzowania na zachodzie przyczyniły się również teatr Metamorphose oraz sklepy: Baby, The Stars Shine Bright i Funhouse. Spory wydźwięk miały przenikające do zachodniej telewizji mangi (np. Princess Ai), w których doskonale widoczny był styl japońskiej Gothic Lolity.
Na rozwój subkultury duży wpływ miał ponad stustronnicowy magazyn "Gothic & Lolita Bible", zawierający modowe nowości, zdjęcia, wzory, dodatki, szczegółowy katalog i różne propozycje ubrań. Inne periodyki to "Kera" oraz "Gosu Rori" (fonetycznie po japońsku GothLoli), które skupiają się głównie na modzie.
Obecnie największym, komercyjnym centrum mody Gothic Lolita jest sklep Marui Young w Shinjuku, jego poprzednikiem był Marui One, zamknięty w sierpniu 2004. Ten duży młodzieżowy sklep ma 4 piętra całkowicie poświęcone modzie Gothic Lolita.
W naszym kraju ceny markowych ubrań w stylu GothLoli są tak niebotycznie wysokie, że częściej można spotkać się z ciuchami tworzonymi ręcznie lub zakupionymi po okazyjnej cenie na aukcjach internetowych.

Więcej o Lolita Fashion?
1. Czołowym gatunkiem Lolita Fashion jest Gothic Lolita - ale i on zawiera sporo podkategorii. Wyróżniamy:
* Gothic Lolita typowy, najbardziej spopularyzowany, przeważnie ubrania w czerni i bieli, w Moitie także czerń i ciemny błękit lub ciemna czerwień. W tym Elegant Gothic Lolita oraz Elegant Gothic Aristocrat;
* KuroLoli czyli ubrana całkowicie na czarno, zwana Czarną Lolitą;
* GuroLoli nazywa się styl, który prezentuje makabryczny, straszny, szokujący, przerażający wygląd - zabandażowane fragmenty ciała, sztuczna krew, itd.
2. Sweet Lolita - styl, który usiłuje być "słodki do obrzydliwości" - sukienki do kolan, często w różowych, niebieskich, kremowych oraz czerwonych (rzedziej innych), pastelowych i jasnych kolorach. Fantazyjne barwy częstokroć podkreślone są surowością czerni. Do tego dochodzą liczne wzory i ozdoby – z kwiatów, wiśni, truskawek i wszelkiego słodkiego jedzenia, pluszowe misie i Super Dollfies. Styl ten jest w dużej mierze powiązany z mangą i anime. Podkategorię dla ''słodkiej lolity'' tworzy styl zwany:
* Shirololi - czyli osoba ubrana całkowicie na biało.
3. Classical Lolita - subkategoria dla Gothic Lolity, inspirowana epoką wiktoriańską i barokiem. Styl ten uważany jest za dojrzały, zawiera skomplikowane, poważne wzory i mieszanki głębokich, ciemnych kolorów (burgundy, czernie, zielenie, błękity), również różu i bieli.
4. Punk Lolita - styl powstały poprzez wprowadzanie do stylu GothLoli elementów punkowych. Wkomponowały się w niego m.in.: porwane tkaniny, kratki, agrafki, łańcuchy, odciskane wzory, krótkie włosy, itd. Ten sposób ubioru nie wpisuje się dosłownie w Lolita Fashion, jest bardziej zachodni, a wiele jego elementów pochodzi z europejskiej stolicy wampirów Camden Town.
5. Wa Lolita - charakteryzuje się kombinacją i połączeniem tradycyjnych japońskich ubrań (yukata, kimono) oraz Lolita Fashion. Dochodzi do tego tradycyjny japoński makijaż oraz typowe dla tej kultury parasolki.
6. Qi Lolita - nazywana także Chee-Loli jest podobna do Wa Lolita, ale swoje korzenie ma w Chinach. Miesza tradycyjny strój chiński (qipao) z Lolita Fashion.
7. Erotic Lolita - zwana także EroLoli. Lubi wyzywający, erotyczny ubiór i fetyszyzm. Nosi bardzo krótkie spódniczki, ale nie zapomina o elementach wiktoriańskich. EroLoli kusi, naginając pewne zasady mody wiktoriańskiej, a jednocześnie trzyma się kurczowo jej podstawowych elementów (zachowane bufiaste bluzki, koronki, kołnierze, etc.).
8. Ouji - styl męski, inspirowany ubiorem ucznia w epoce wiktoriańskiej. Charakteryzuje się koszulami udekorowanymi koronką oraz spodniami do kolan. Czasami pokrywa się ze stylem dandysa.
9. Kodona - (od "kodomo otona", dosłownie: "dorosłe dziecko") jest zachodnim terminem, który po raz pierwszy ukazał się w "Gothic & Lolita Bible", określając odzież, która byłaby zwykle określana mianem Ouji. Termin ten nie jest używany w Japonii.
10. Aristocrat/Madame - moda japońska, która korzenie ma w europejskim średniowieczu. Jej propagatorem był Mana (Elegance Gothic Aristocrat).
11. Dandy-Dandys - europejski modniś XIX wieku - do stylu Gothic Lolita wniósł frak i żabot img/smilies/smile

(żródło: www.darkplanet.pl)


http://img20.imageshack.us/img20/4343/kurohe4.th.jpg  http://img526.imageshack.us/img526/5954/gothic543bigvc6.th.jpg http://img67.imageshack.us/img67/9582/cataloguefh1.th.jpg http://img363.imageshack.us/img363/9351/gl4ww6.th.jpg


Mi się podoba styl gothic lolity^^ Nie wiem jak wam, ale ja jestem pod wrażeniem tych wszystkich ciuszków i rekwizytów i makijaży i w ogóle
Wiedzieliście, że Gothick lolita ma tyle wyróżnianych podkategorii stylów?? Mnie to trochę zaszokowało xDDD

Offline

 

#2 2007-07-24 19:21:24

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Mnie nie tyle zszokowała ilość podstyli Gothic Lolit, jak to, że Ciebie zszokowało xD. Zapomniałaś już chyba, że w Japonii jest wszystko możliwe. W Japonii, każdy chce być oryginalny, przz co wymyślą do Gothic Lolit jeszcze z 50 nowych stylów nim im się znudzi! Osobiście uważam za ogromną stratę, że u nas w kraju strasznie trudno jest zdobyć coś w stylu lolit. A jeśli już to na Allegro, ręcznie szyte. Albo też zamówić gdzieś na stronach. Niestety w takim przypadku może to wyjść okropnie drogo. A poza tym, przez wtrącanie się amerykańców w ten styl, nie mogłabym stać się Gothic Lolitą, a jedynie jakimś EMO T_T


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

#3 2007-07-25 11:09:01

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Tak, u nas w polsce taki styl od razu zakwalifikowanoby do EMO
Japonia jest krajem, w którym każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, na pewno jakbym pojechała do Japonii to chciałabym się dołączyć do stylu GL, ale wtedy i tak nie byłabym oryginalna xD Trzeba wymyślić cos jeszcze innego żeby byc niepowtarzalnym, ale to chyba mało prawdopodobne, być innowacyjnym w Japonii xDDDD
smutne ale prawdziwe...

Offline

 

#4 2007-07-27 01:12:32

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Te gothic lolity bywają bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że zawsze któraś z nich może mieć pod śliczną sukieneczką nie to czego, by się wszyscy spodziewali... hihihi ^^'


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

#5 2007-07-27 20:27:54

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Buhahaha!!!! Taaak xD zwłaszcza gothic lolity w zespołach indies i visual kei (np. Mana) xDDDD To czasami jest przerażające, że faceci mogą wygląda śliczniej od kobiet...

Offline

 

#6 2007-07-28 09:56:18

deki
Zastępca
Skąd: warszawskie Tokio
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 494
Zawód: gwałcicielka
Zboczenie: chłopcy JE *o*
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: GOTHIKA-Elflock^.^

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

ehh tiakXD
to tak ogolnie trudno w japonii zidedentyfikowac czy to babka czy facetXD
nio a GL to jak dla mie swietny styl><
chciałabym se tak ubrac*o*
ehh ale napewno bym nie chciala wyjsc na emo><
nio zwłaszcza ze Blog 27 sa w tym styluTT_TT


http://img525.imageshack.us/img525/6913/rukixd.gif

Offline

 

#7 2007-07-28 10:09:40

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Ale blog 27 to się ubierają jak wieśniary!! Tfu! Nie obrażać wieśniar bo ja jestem ze wsi^^
Ja planuję sobie, wybrać się ubrana jak gothic lolita do gdyni xDDD ale nie wiem czy nie speniam xDD w końcu nie wszyscy ludzie będą się na mnie patrzeć jak na normalną xDDD
Ubiorę się tak, jeśli będą mnie namawiać i podtrzymywać na duchu ci którzy ze mną będą jechać

Offline

 

#8 2007-07-29 11:43:09

deki
Zastępca
Skąd: warszawskie Tokio
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 494
Zawód: gwałcicielka
Zboczenie: chłopcy JE *o*
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: GOTHIKA-Elflock^.^

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

ja bede cie podtrzymywac duchem z wawy^.^
nio ale nie boj sie przeciez zadni kibole sie nie rzuca na ciebie z kijami^___^


http://img525.imageshack.us/img525/6913/rukixd.gif

Offline

 

#9 2007-07-29 13:48:57

Methes
Member
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 177
Zawód: X-Man :)
Zboczenie: Le Parkour, Panie ^^, Japonia, M&A, Nirvanka i Apatia ^^
Rasa: Fallen Angel ^^
Piosenka na dzisiaj:
Serwis

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

z kijami nie koniecznie , ale... no wiecie różnie bywa ^^ Przecież ApatiA wygląda całkiem apetycznie ^^


So tell me.. tell me the reason why?
How can you do this to me..
You break my heart..
and you make me cry.

Offline

 

#10 2007-07-29 15:17:52

deki
Zastępca
Skąd: warszawskie Tokio
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 494
Zawód: gwałcicielka
Zboczenie: chłopcy JE *o*
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: GOTHIKA-Elflock^.^

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

hahhahaha niom apatia jest slicznaxD
ehh szkoda ze lubie chłopcow><
nio ale jak jej nie pobija nie wysmieja nie zgwalca bedzie dobze^^


http://img525.imageshack.us/img525/6913/rukixd.gif

Offline

 

#11 2007-07-29 16:47:33

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Taa... A ja bym chciała mieć parasolkę na słońce, taką haftowaną, czarną, w stylu GL. Niestety jak już wspominałam, takie gadżety są bardzo drogie. Swoją drogą to ogromna szkoda, że u nas w kraju Gothic Lolity od razu okrzyknięte by były służebnicami szatana xD. A co dopiero by było z GL w męskim wydaniu, to już wolę nie myśleć....


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

#12 2007-07-29 18:33:34

Methes
Member
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 177
Zawód: X-Man :)
Zboczenie: Le Parkour, Panie ^^, Japonia, M&A, Nirvanka i Apatia ^^
Rasa: Fallen Angel ^^
Piosenka na dzisiaj:
Serwis

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

no ja też nie wiem co by było jakbym oblukał męskiego GL ^^ i bynajmniej mnie w takie cośnie wciśniesz img/smilies/tongue


So tell me.. tell me the reason why?
How can you do this to me..
You break my heart..
and you make me cry.

Offline

 

#13 2007-07-29 19:04:46

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Dzieki xD mam nadzieję, że mnie nie zgwałcą, nie pobiją i inne takie xDDD

A co do GL jako facetów, to powiem, że można do tego przybliżyć elektro gothów xDDD Też chodzą w gorsetach i takie tam, no może oprócz tego, że sukienek nie ubierają xDDD

Offline

 

#14 2007-07-30 19:32:32

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Elektro Goth'owie są fajni. Nietety to już nie to same co męskie GL. Facet, który nie jest Azjatą z całą pewnością w sukience wygląda jedynie jak transwestyta. Zaś niektórzy Azjaci w sukienkach wyglądają lepiej niż kobiety xD


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

#15 2007-07-30 21:05:41

Pi-chan
Member
Skąd: Z piełka rodem
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 410
Zawód: Polowacz na YAMAPIEGO
Zboczenie: YAMAPI, TESHI
Rasa: Zgadnij zgadnij XD
Piosenka na dzisiaj: Tylko na dzisiaj??
Serwis

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Tak racja Azjaci w sukienkach wygladają lepiej niż niektóre kobiety >_<


http://img88.imageshack.us/img88/998/howie0318be9.jpg http://img107.imageshack.us/img107/2687/420pxkurosagibannerfl5.jpg

Offline

 

#16 2007-08-11 14:33:12

Nirvana_Depresja
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 282
Zawód: Zło
Zboczenie: z obranej raz drogi może być niebezpieczne
Rasa: Urzekająco Fajny Obiekt
Piosenka na dzisiaj: "Bloodline"- Slayer

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

Mogli byśmy kiedyś zrobić taką akcję, że umówilibyśmy się w jakimś mieście. Takie spotkanie użytkowników. Każdy by miał obowiązek być ubranym i zachowywać się w stylu GL. Naszym obowiązkiem by było śpiewanie japońskich piosenek i powodowanie zdziwienia na ludzkich twarzach.
  Oczywiście nie udało by nam się idealnie odzwierciedlić japońskich GL, lecz sądzę, że byłaby to świetna zabawa. Jednak nie proponuję daty tej akcji, gdyż jak na mój gust w najbliższym czasie jest ona niemożliwa do wykonania.


http://img368.imageshack.us/img368/6963/link1fa5.png
http://img360.imageshack.us/img360/6259/pikapikavb3.gif

Offline

 

#17 2008-04-07 17:30:26

GrayLady23
Fresh meat
Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 12

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

a mi sie udalo byc osobiscie na takich dwoch lolitkowato-street fashiono-spotkaniach w poznaniu. img/smilies/big_smile bylo nas niewiele ale i tak ludziki patrzyli na nas jak na jakis warioatow. ale co tam! wazne, ze mysmy sie dobrze bawili, robili sobie fotki i ogolnie bylo niezle.

co do ubierania sie w tym stylu na codzien to niestety nie bardzo to widze w naszym kochanym kraju. czasami wyskocze ubrana jak elegant gothic aristocrat (moj ulubiony styl) ale spotykam sie wtedy z malo fajnymi reakcjami ze strony mijajacych mnie ludzi. grozby i oplucia to tylko te delikatniejsze przyklady. niestety mamy zacofane spoleczenstwo i to daleko za murzynami. img/smilies/sad

Offline

 

#18 2008-04-20 10:49:26

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

No tak.. to się potwierdza raz za razem, że w naszym kraju nie da rady żyć! jesteś inny niż wszyscy to trzeba cię zdeptać... wiecie co? mam propozycję.. postarajcie się ubrać jak gothic lolita i zrobić sobie od 1 do 3 fotek i umieścimy je gdzieś... hmmm na przykład na mojej stronie poświęconej harajuku, co wy na to?

Offline

 

#19 2008-07-15 21:30:11

deki
Zastępca
Skąd: warszawskie Tokio
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 494
Zawód: gwałcicielka
Zboczenie: chłopcy JE *o*
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: GOTHIKA-Elflock^.^

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

hehehexD
zgadzam sie zgadzamxDD
a wlasnieXD
wynalazla sobie w h&m swietna sukienke w tym stylu*-*
tylko trzeba by zrobic kilka przerobek i wybulic stoiles zlotychxD


http://img525.imageshack.us/img525/6913/rukixd.gif

Offline

 

#20 2008-08-12 13:21:24

ApatiA
Władca
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 599
Zawód: Treser jednorożców
Zboczenie: VK
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: FLOW - hey

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

xDDDDDD O tak xDDD Takie ciuszki są cholernie drogie xDDD Wystarczy popatrzeć na e-bayu xDDD I załamać się można!

Offline

 

#21 2008-08-12 16:25:27

deki
Zastępca
Skąd: warszawskie Tokio
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 494
Zawód: gwałcicielka
Zboczenie: chłopcy JE *o*
Rasa: FOREVER ALONE
Piosenka na dzisiaj: GOTHIKA-Elflock^.^

Re: Japońskie subkultury: Gothic Lolita

taaaaaaaaak:(
widzialam naprawde cudo na ebayuxD
ale po pierwsze za drogie
i za malexD
na patyk by se to nie zmiescilo nawet>o<


http://img525.imageshack.us/img525/6913/rukixd.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo